Úvod  Info Historie obce • Kontakty obce • Fotografie • Okolí obce • Návštěvní kniha • Kontakt •

 
     
 
   

Úvod > Info > Bude mít tvrz Bouda vlastní elektrickou přípojku? A další novinky na tvrzi pro příští rok
 
  • Informace
 
  • Bude mít tvrz Bouda vlastní elektrickou přípojku? A další novinky na tvrzi pro příští rok - (1. 12. 2013)
 
Kraj připravuje investiční záměr na elektrickou přípojku k tvrzi Bouda
Dělostřelecká tvrz Bouda, která je v majetku Pardubického kraje, potřebuje elektrickou přípojku. Přesvědčil se o tom hejtman při své návštěvě objektu v říjnu letošního roku. Společnost přátel československého opevnění, jež provozuje tento rozsáhlý pevnostní objekt s pěti bojovými „sruby“ a podzemním systémem chodeb a sálů o celkové délce 1,5 kilometru, využívá na osvícení dieselový agregát. „To je samozřejmě provozně velmi nákladné. Zvláště když stále stoupají ceny pohonných hmot. Náročná je údržba i obsluha strojoven, a to nejenom časově, ale zejména personálně. Provozovatel zajišťuje šest prohlídkových tras, které musí být samozřejmě nasvíceny,“ vysvětluje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a pokračuje: „Panu řediteli Ráboňovi jsem přislíbil pomoc s hledáním finančních prostředků na rozvoj tohoto objektu. Bez investičního záměru bychom se však nemohli pohnout z místa. Projekt je teprve prvním krokem k tomu, aby tato unikátní turistická atrakce, kterou navštíví ročně více než 12 tisíc turistů, měla odpovídající provozní zázemí, ale zejména poskytla větší komfort návštěvníkům,“ doplnil hejtman Netolický.
Se zavedením přípojky elektrické energie do objektu Boudy by podle Netolického bylo možné rozšířit prohlídkové trasy, zajistit vysoušení některých prostor uvnitř tvrze a i lepší zabezpečení objektu. Připojení tvrze Bouda na elektrickou energii, která je situována v lesním masivu a v prostoru značně odlehlém od nejbližších obcí, je možné z Těchonína (délka trasy přibližně 3,6 kilometru), z Boříkovic (vzdálenost asi 4,2 kilometru) nebo ze Suchého vrchu (délka trasy 3,1 kilometru).

U Boudy vyroste přístřešek pro turisty
Hejtman Martin Netolický pokračuje ve výjezdech do regionu. Tentokrát zamířil do Chocně, aby se setkal s ředitelem Krajského ředitelství Lesů ČR, s. p., Romanem Vohradským. Mimo jiné spolu diskutovali také o okolí dělostřelecká tvrze Boudy, která je majetkem kraje a je obklopen lesy. „Projednali jsme možnost výstavby dřevěného objektu v těsné blízkosti tvrze a sloužil by jako přístřešek a úkryt pro turisty před deštěm a nepříznivým počasím. S realizací můžeme počítat již v příštím roce,“ objasnil Netolický.

 

Zdroj: Portál Pardubický kraj

 
 
 
 
 

 
   

© TĚCHONÍN.net 2010  l  Design by: Pavel.ct