Úvod  Info Historie obce • Kontakty obce • Fotografie • Okolí obce • Návštěvní kniha • Kontakt •

 
     
 
   

Úvod > Info > Bude mít tvrz Bouda vlastní elektrickou přípojku? A další novinky na tvrzi pro příští rok
 
  • Informace
 
  • Nový turistický altán u tvrze Bouda (3. 11. 2014)
 
Tvrz Bouda má nové zázemí. Kraj má s muzeem další plány
Těchonín – V pondělí hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s krajským ředitelem státního podniku Lesy ČR Romanem Vohradským a Martinem Ráboněm ze Společnosti přátel československého opevnění slavnostně otevřeli nové turistické zázemí před vchodem do tvrze Bouda.
Následoval pietní akt u památníku v prostorách podzemních kasáren, kterým uctili obránce československých hranic. Ti zahynuli v boji o svobodu republiky od září 1938 do března 1939. V rámci několikadenního programu se mohli návštěvníci mimo jiné naposledy zúčastnit výroční nadstandardní prohlídky, která dopodrobna mapuje celou pevnostní oblast.
„Je symbolické, že nové zázemí pro turisty otevíráme téměř na den přesně 78 let od zahájení výstavby tvrze, ale také den před výročím vzniku samostatného demokratického Československa v roce 1918. Nové zázemí před tvrzí, která je z mého pohledu nejatraktivnější památkou v kraji, posouvá služby k turistům zase o krok blíž," řekl Martin Netolický, který s nápadem vybudování altánu s komínem oslovil ředitele Krajského ředitelství Lesů České republiky Choceň loni na podzim. „Státní podnik Lesy České republiky investoval do nového zázemí téměř šest set tisíc korun. Chtěl bych však také poděkovat za obětavou práci všem nadšencům ze Společnosti přátel československého opevnění, kteří se o tuto unikátní technickou památku starají více než dvacet let," poděkoval hejtman.

Tím však investice do Boudy, která přešla do majetku kraje před třemi lety, nekončí. Hejtmanství na příští rok plánuje elektrifikaci Boudy od Suchého vrchu za téměř 8 milionů korun. „V příštím roce na jaře počítáme po dohodě s Českými drahami na trase Lichkov – Hanušovice se zprovozněním turistických parních vlaků, které region Králicka udělají ještě turisticky atraktivnější," představil hejtman Martin Netolický další novinku pro příští sezonu. Spolupráci s krajem si pochvaloval i Martin Ráboň ze Společnosti přátel československého opevnění. „Za ty tři roky, kdy byla Bouda převedena do majetku kraje, se nám díky vstřícnosti kraje podařilo spoustu věcí výrazně posunout kupředu. I spolupráce s Lesy ČR je velmi dobrá, přál bych si, aby tomu tak bylo i do budoucna," konstatoval Martin Ráboň.

 

Zdroj a foto ze slavnostního otevření: Orlický deník

 
 
 
 
 

 
   [CNW:Counter]

© TĚCHONÍN.net 2010  l  Design by: Pavel.ct