Úvod  Info Historie obce  Kontakty obce • Fotografie • Okolí obce • Návštěvní kniha • Kontakt •

 
     
 
   

Úvod > Info
 
  • Informace
 

Kalendář "Těchonín 2018"
16. 11. 2017
Právě opustil tiskárnu stolní kalendář obce Těchonín pro rok 2018, na kterém se dodáním několika desítek historických fotografií podílel i náš web www.techonin.net
K prodeji je na obvyklých místech...
 
 

celý text

 
 

Nový turistický altán u tvrze Bouda
3. 11. 2014
Těchonín – V pondělí hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s krajským ředitelem státního podniku Lesy ČR Romanem Vohradským a Martinem Ráboněm ze Společnosti přátel československého opevnění slavnostně otevřeli nové turistické zázemí před vchodem do tvrze Bouda...
 

celý text

 
 

Bude mít tvrz Bouda vlastní elektrickou přípojku?
1. 12. 2013
Dělostřelecká tvrz Bouda, která je v majetku Pardubického kraje, potřebuje elektrickou přípojku. Přesvědčil se o tom hejtman při své návštěvě objektu v říjnu letošního roku. Společnost přátel československého opevnění, jež provozuje tento rozsáhlý pevnostní objekt s pěti bojovými „sruby“ a podzemním systémem chodeb a sálů...
 

celý text

 
 

Těchonín hostil valnou hromadu Sdružení obcí Orlicko
4. 4. 2013
Těchonín – Obec hostila první letošní valnou hromadu Sdružení obcí Orlicko. Zásadní inovací pro letošní rok by měla být změna systému servisu sdružení, kdy došlo k centralizaci výkonu těchto činností „pod jednu střechu".
Valná hromada projednala řadu důležitých bodů a především schválila rozpočet...
 

celý text

 
 

Zimní akce v Těchoníně
11. 1. 2013
Během zimních měsíců nového roku proběhne v Těchoníně několik tradičních akcí...

 
 

celý text

 

Znak a vlajka obce Těchonín
13. 12. 2012
Zastupitelstvo obce Těchonín na svém listopadovém zasedání, konaném
14. listopadu 2012, schválilo návrh znaku a vlaky obce Těchonín. I přes jeho schválení Obecním zastupitelstvem je tento znak i vlajka stále ještě návrh a to do té doby než bude, pokud bude, schválen Parlamentem České republiky.
 

celý text

 

Singltreky v okolí Suchého vrchu?
2. 11. 2012
Na svazích Suchého vrchu by měly vyrůst singltreky. Projekt "Singltreky Orlicka - první etapa", jak je tato akce nazývána, je zatím v prvotní fázi a měl by se nacházet pozemcích, které jsou součástí Přírodního parku Suchý vrch - Buková hora, na katastrech obcí Červená Voda, Dolní Boříkovice, Jamné nad Orlicí, Orličky a Těchonín.
 

celý text

 

Divadelní soubor Lipka v Těchoníně
4. 3. 2012
V sobotu 10. 3. 2012 zavítá na prkna těchonínského sálu, která znamenají svět, Divadelní soubor Lipka s představením veselohry KVĚT SAKURY - SAKURA NO HANA. Představení začíná ve 20 hodin na sále U mostu.
Už v pátek 9. 3. 2012 od 20 hodin představí soubor stejnou veselohru ve Vlčkovicích...
 

celý text

 

Masopust 2012
12. 2. 2012
Přátelé MASOPUSTU z Těchonína Vás srdečně zvou, v sobotu 18. 2. 2012, do průvodu, který vyjede v 10hod od obecního úřadu známou trasou.
Zároveň Vás zvou od 18hod na Masopustní zábavu. Hraje hudba pana Oravce. Vstupné dobrovolné.
 

celý text

 

Vydáno první číslo Těchonínských listů
3. 11. 2012
Světlo světa spatřilo první číslo čtvtletníku Těchonínské listy.
V Pamětní knize obce Těchonín u roku 1975 je zmínka o podobném vydání s názvem "Zpravodaj pro Těchonín a Celné". Ovšem kolik čísel bylo tehdy vydáno a jak dlouho tento zpravodaj vycházel v Pamětní knize uvedeno není. Osobně žádný zpravodaj...
 

celý text

 

Vše pro lidi??? - Ukončení osobní dopravy z Dolní Lipky do Štítů a Hanušovic
12. 12. 2011
Rozhořčení na chvíli smyly slzy 
Králicko – Rozhořčení obyvatel tohoto koutu Pardubického kraje v sobotu smyly slzy. Ale jen na chvíli. I když se museli rozloučit s osobní dopravou na tratích Dolní Lipka – Hanušovice a Moravský Karlov – Štíty, chtějí za ně bojovat dál.
Lokálka v sobotu odpoledne zažila nevídaný nápor cestujících.
 

celý text

 

Těchonín se bude podílet na varovném systému
15. 6. 2011
V roce 2000 a 2002 lidé ze Žamberka zažili živelné pohromy. Velká voda se tehdy vylila z koryta a způsobila škody za desítky milionů. Právě tomu se chce nyní město vyhnout a proto modernizuje výstražný systém. Výstavba však bude závislá i na rychlosti ministerských úředníků.
 

celý text

 

Co bylo řečeno v únoru, v dubnu už neplatí??? Ministerstvo obrany ČR
k CBO Těchonín

20. 4. 2011
Centrum biologické ochrany se speciální nemocnicí v Těchoníně v Orlických horách by už brzy nemuselo patřit české armádě. Částečně stále utajované zařízení schopné léčit následky útoku biologickými zbraněmi nebo velkých epidemií je drahé a málo využívané. Armáda proto zvažuje, že se ho zbaví.
 

celý text

 

Faltusův kopec vrtule "zdobit" nebudou!
31. 3. 2011
Tečku, nebo spíš vykřičník za diskuzí o plánované výstavbě dvou větrných elektráren na katastru obcí Sobkovice a Studené udělala páteční veřejná schůze zastupitelstva.
Uskutečnila se v agresivní atmosféře, padaly výrazy jako lež a podvod. Vítaným hostem nebyl Deník a těžké to měli i policisté, které pozval starosta Josef Faltus.
 

celý text

 

CBO Těchonín v MF Dnes
18. 2. 2011
Velká, drahá, ale nerušit, říká o prázdné zvláštní nemocnici reformátor armády.
Speciální vojenská nemocnice v Těchoníně na Orlickoústecku by měla fungovat dál, i když je předimenzovaná a skoro nevyužitá. Myslí si to první náměstek ministra obrany Jiří Šedivý, který vede tým odborníků pro armádní reformu. Měnit účel zařízení připraveného mírnit následky biologické války odmítá.
 

celý text

 

Další větrné elektrárny v blízkém okolí obce?
7. 2. 2011
Mladkov – Asi dvě stovky lidí si nenechaly ujít sobotní veřejnou schůzi na téma výstavba větrných elektráren ve dvou lokalitách obce, na Kostelním a Hraničním vrchu.
Přišli nejen Mladkovští, ale také obyvatelé Lichkova, kde mají také větrníky vyrůst, a dalších obcí, a to i z Polska. Proti nim usedli zastupitelé a zástupci investorů...
 

celý text

 

Divadelní spolek Bouda - představení v Těchoníně
14. 1. 2011
V sobotu 15. 1. 2011 sehraje Divadelní spolek Bouda v Těchoníně v sále hostince U mostu dvě Cimrmanovské hry Posel světla a Vizionář. Divadlo začíná v 19 hodin a členové spolku se těší na Vaši účast.
 
 

celý text

 

Těchonínský divadelní spolek Bouda
17. 12. 2010
V Těchoníně v letošním roce (2010) vznikl nový divadelní spolek Bouda. Hlavním iniciátorem jeho vzniku je Oldřich Pejchar. Členy divadelního spolku Bouda jsou mimo jiné zkušení divadelníci jako např. Láďa Vágner nebo Oto Pavliš, kteří své herecké umění předvedli třeba v divadelní hře Mlýny, kterou s divadelním souborem Lipka představili v Těchoníně 24. ledna 2009.
 

celý text

 

Autobus v příkopu
14. 12. 2010
Také v pondělí (13. 12. 2010) došlo k řadě havárií. Autobus částečně sjetý do příkopu vytahovali hasiči u obce Těchonín. Když cestující vystoupili, byl autobus vytažen ze závěje pomocí automobilového jeřábu. V Králíkách hasiči vytahovali kamion, který uvízl v závěji a nemohl pokračovat v cestě a blokoval silnici. Jednotka za pomocí tažného lana vozidlo vytáhla na komunikaci.
 

celý text

 

Novinky pro běžkaře v okolí Suchého vrchu a Bukové hory
28. 11. 2010
  Sdružení obcí Orlicko jako provozovatel si Vás dovoluje informovat o novinkách v provozu strojově upravovaných běžkařských tratí na Bukové hoře a Suchém vrchu v zimní sezóně 2010-2011. Technika na úpravu tratí je připravena a čekáme na první sníh. Frekvence úpravy bude jednou týdne před víkendem a před svátky v celém rozsahu (všechny lyžařské tratě), jednou týdně, zpravidla ve středu, pak zkrácená úprava okolo Bukové hory...
 

celý text

 

Těchonín má nového starostu
16. 11. 2010
  Nově zvolené zastupitelstvo obce Těchonín se sešlo 15. 11. 2010 v počtu 11 členů k ustavujícímu zasedání, konaného od 18 hodin v místní školní jídelně, za účasti 41 hostů.
  Hlavním bodem zasedání byla volba starosty, místostarosty a předsedů komisí. V sestavě nového zastupitelstva došlo o proti výsledkům voleb k jedné změně. Pan Oto Pavliš podal rezignaci, čímž jeho mandát získal první náhradník z SNK I, kterým byla paní Hana...
 

celý text

 

Větrníkové šílenství v Sobkovicích
13. 11. 2010
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. To si dnes říkají mnozí obyvatelé Sobkovic, z nichž někteří se až nyní dozvídají, že se v tichosti (nebo si snad někdo vzpomene na nějakou informační kampaň?) připravuje výstavba dvou větrných elektráren (VE) v k.ú. Sobkovice a Studené, na západním svahu Faltusova kopce.
 Nádherné okolí Sobkovic mají "zkrášlit" větrná monstra o celkovém instalovaném výkonu...
 

celý text

 
 

 

 
 
 

 
   

© TĚCHONÍN.net 2010  l  Design by: Pavel.ct