Úvod  Historie obce • Kontakty obce • Fotografie • Okolí obce • Návštěvní kniha • Kontakt •

 
     
 
   

Úvod > Kontakt
 
  • Kontakt
 

 
Pavel Vašata  *15. 2. 1971
Česká Třebová
tel.: 605 590 804
e-mail: pavel.ct[zavináč]techonin.net

www.techonin.net

www.tourdeczech.cz
 

  Obyvatelem Těchonína jsem se stal v roce 1973, kdy jsme se s rodiči nastěhovali do jedné z nově postavených bytovek ve středu obce. S Těchonínem jsem se pak rozloučil v roce 1994.
  Mateřskou školu jsem navštěvoval ještě v budově tzv. "staré školky" č.p. 6, kde byla dříve i hasičská zbrojnice.
Žákem školy základní jsem se stal v roce 1977. Tehdy byl našim učitelem p. Špinler, který svojí výchovou školní i mimoškolní, ovlivnil nejen mě, ale i mnoho dalších žáků. Jeho přístup ve výchově byl zcela jedinečný jak k lidem tak i k přírodě. Dodnes vzpomínám na úžasné vycházky do okolí obce a okolních lesů, kde nám o navštívených místech vyprávěl různé pověsti a historky. Tyto byly později i panem Špinlerem publikovány v několika krásných knihách, které v mé knihovně samozřejmě nemohou chybět.
  Přestože jsem Těchonín opustil už před mnoha lety, díky tomuto člověku ve mě i nadále přetrvává velmi vřelý vztah ke krajině vezdejší a moc rád se sem vracím. Ať již za příbuznými, kteří zde bydlí, nebo do okolní přírody a za různými zajímavostmi těchonínského katastru jakými jsou například i objekty bývalého čs. opevnění.
  Historie první republiky a čs. opevnění vůbec se mi stala velkým koníčkem. Stále se snažím shánět různé informace k historii Těchonína z tohoto období.
  Pokud tedy vlastníte nějaké staré pohlednice, nebo fotografie obce Těchonín i blízkého okolí a jste ochotni se o ně podělit formou umístění na těchto stránkách, rád Vaši nabídku uvítám.

 

Některé mé fotografie z Těchonína, třeba se někdo poznáte... :o)

 

 

 
 

 

 
   

© TĚCHONÍN.net 2010  l  Design by: Pavel.ct